Tyrystyka medyczna z zakwaterowaniem w Warszawie i w Hiszpanii .

Szanowni Panstwo, 

Oferujemy zakwaterowanie w Warszawie zlokalizowane w poblizu szpitali i klinik medycznych, pomoć w umówieniu wizyty u specjalisty, transfer pacjentów z lotniska do apartamentu i do szpitala .

Mówimy po Polsku  ,  Hiszpańsku, Angielsku, Francusku. 

Po szczególy zapraszamy do kontaktu 

 

Turystyka medyczna to wciąż gorący temat – coraz więcej zagranicznych pacjentów odwiedza polskie placówki medyczne, ale też sama branża, jako wykazująca ogromny potencjał gospodarczy, może liczyć na coraz większe wsparcie. 

Ustanowienie swobodnego przemieszczania się pomiędzy krajami zaowocowała nie tylko rozwojem międzynarodowego handlu, ale też możliwością poszukiwania tańszych procedur medycznych poza granicami swojej ojczyzny. Wówczas okazało się, że zagraniczni pacjenci bardzo chętnie przyjeżdżają na leczenie właśnie do Polski. Wpływ na to ma nie tylko dogodne położenie naszego kraju w samym centrum Europy, ale przede wszystkim bardzo konkurencyjne ceny (w niektórych przypadkach nawet dwukrotnie niższe niż za analogiczne zabiegi w Niemczech czy Wielkiej Brytanii; przykładowo, za zabieg powiększenia piersi implantami anatomicznymi w londyńskiej klinice The Harley Medical Group trzeba zapłacić £4 950, czyli 25 000 zł, podczas gdy w polskich placówkach medycznych można go wykonać już za 13 000 zł), doświadczona kadra specjalistów i rosnąca liczba doskonale wyposażonych, nowoczesnych placówek medycznych. 

Najczęściej na leczenie do Polski decydują się pacjenci z krajów skandynawskich, Wielkiej Brytanii i Niemiec, rośnie też liczba pacjentów zza wschodniej granicy.

Według danych firmy doradczej PwC, do Polski każdego roku przyjeżdża niemal 400 tysięcy zagranicznych pacjentów, którzy na pojedyncze zabiegi wydają nawet po 75 tysięcy złotych. Według szacunków Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Medycznej, wartość tego rynku wciąż rośnie – w 2015 roku zagraniczni pacjenci zostawili w polskich placówkach medycznych około 1,5 mld złotych.

Co ciekawe, z możliwości, jakie daje turystyka medyczna coraz częściej korzystają także Polacy. W tym przypadku nie chodzi jednak o ceny procedur medycznych, które na tle Europy prezentują się u nas nader korzystnie, ale o konieczność wielomiesięcznego nierzadko oczekiwania na zabiegi, przeprowadzane w ramach NFZ. Tu z pomocą przyszła Polakom unijna dyrektywa o transgranicznej opiece zdrowotnej – w jej myśl pacjent może skorzystać z zabiegu w innym kraju, należącym do Unii Europejskiej, a następnie wystąpić do NFZ o zwrot kosztów. Liczba wniosków, kierowanych do Funduszu, systematycznie rośnie (w 2015 roku złożono 4 874 wnioski na kwotę niemal 18 000 000 zł, a w roku 2016 już 10 632 wnioski na kwotę ponad 31 000 000 zł), a dotyczy głównie zabiegowego leczenia zaćmy (ponad 90% wniosków), na które w Polsce trzeba czekać niemal dwa lata (dane za listopad 2016 według Barometru Fundacji Watch Health Care).

P&O Apartments , posiadająć swoja placówkę na Costa Del Sol w rejonie Malagi, może pomóc Panstwu w zalatwiniu fromalności związanych z zabiegmi medycznymi w Hiszpanii w tym rejonie .

Jeżeli są Pnstwo ubezpieczeni  w Narodowym Funduszu Zdrowia, można zaopatrzyć się w dokument o nazwie Europejska Karta Ubezpieczenie Zdrowotnego (EKUZ). Jest ona dowodem, że NFZ pokryje koszty niezbędnego leczenia w trakcie Twojego pobytu za granicą. Niestety są pewnie sytuacje, w których zwrot kosztów leczenia będzie trudny bądź niemożliwy do uzyskania z kartą EKUZ. Na przykład nie pokrywa ona kosztów akcji ratunkowej, poszukiwawczej a także transportu medycznego z Hiszpanii. Nie dziwi zatem fakt, że sam NFZ zachęca do nabycia dodatkowego ubezpieczenia turystycznego od nieszczęśliwych wypadków, abyś się czuł bezpiecznie podczas swojego pobytu w Hiszpanii. W jaki sposób dokonać najlepszego wyboru takiego ubezpieczenia piszę poniżej.

Wrto natomiast zastanowic się nad wykupieniem prywatnego ubezpieczenia w Hiszpanii , wymaga to jednak posiadania adresu i konta bankowego na terenie Hiszpanii .

Poniżej firmy sprzedające prywatne ubezpieczenia zdrowotne na terenie  Hiszpanii 

 
Direct Seguro
Prebal
Aresa
Lagun Aro
HNA
Aegon
Asefa Seguros
Nationale Suisse
Seguros Bilbao
Aviva
Clinicum Salut
Adeslas
Asisa
Sanitas
Generali Seguros
Sovag
Groupama
Zurich Insurance
Allianz Insurance
Genesis
Catalana Occidente
Caser Seguros
Liberty Seguros
Verti
Axa
Linea Directa
MMT Seguros
Reale Seguros
Fexix Directo
Click Seguros
Pelayo
DKV