Ogólnoświatowy krótkoterminowy wynajem serwisowanych apartamentów


Czym jest krótkoterminowy wynajem nieruchomości ?

Oficjalnie " wynajem serwisowanych apartamentów" jest pojęciem określającym umeblowane mieszkania dostępne do krótkoterminowych lub długoterminowych pobytów, z zapewnionym wyposażeniem, sprzątaniem i szerokim zakresem usług dla gości , gdzie w  większości opłaty podatków i mediów są objęte w cenie wynajmu.

Nasze apartamenty oferują wyposażenie podobne do tego jakie znajdziemy w tradycyjnym hotelu, ale z dodatkową przestrzenią, wygodą i prywatnością, zupełnie jak w domu, dzięki czemu podczas podróży, możemy cieszyć się życiem miejscowych.  Prywatne zaplecze kuchenne, czasem aneks kuchenny lub w pełni wyposażona kuchnia ze zmywarką i pralką, większe pokoje dzienne czy sypialnie w porównaniu do większości standardowych pokoi hotelowych, a często  dostęp do siłowni, restauracji, przestrzeni do spotkań, dozorców, pokojówek i innych usług typowo hotelowych.

Termin "wynajem krótkoterminowy" był stosunkowo rzadko używany poza rynkiem korporacyjnym i strefą podróży biznesowymi.

Jednak sektor ten w coraz większym stopniu ma wpływ na rynek podróży wypoczynkowych, klienci zauważają , że apartamenty na wynajem krótkoterminowy są dostępne na całym świecie jako wiarygodna i efektywna kosztowo alternatywa hoteli. Są one szczególnie ekonomiczne przy dłuższych pobytach, podróżowaniu w grupie lub zgromadzeniach rodzinnych, co pozwala zaoszczędzić na wyjścia do restauracji oraz oferowane rozrywki w okolicy, a także pozwala żyć jak miejscowy.

W przeciwieństwie do niektórych nieuregulowanych części rynku wynajmu mieszkań, na przykład stron takich jak home-share, airbnb , gdzie można przenieść się do cudzego domu i zaryzykować w zakresie bezpieczeństwa oraz standardu zakwaterowania, naszym celem jako organizacji handlowej jest zapewnienie konsumentowi pewności, w zakresie tego  co zastanie w  momencie zakwaterowania w danych apartamentach w dowolnym miejscu na świecie.

Czego należy oczekiwać w apartamencie:

• W pełni wyposażona kuchnia, zazwyczaj zarówno zmywarka i pralka / suszarka

• Jedna lub więcej oddzielnych sypialni lub w apartamentach typu studio, wyznaczone miejsce do spania

• salon

•Łazienka

• TV, Wi-Fi i najnowsza technologia w pokoju

• Wszystkie media wliczone czyli wodę i energię elektryczną

• Cotygodniowe sprzątanie

Można znaleźć  apartamenty do wynajęcia krótkoterminowego pod poniższymi nazwami, które obejmują:

• Serviced Apartment- samodzielne mieszkania zwykle w obrębie budynku mieszkalnego.     Z obsługa na miejscu lub bez, dzięki czemu operator może zorganizować spotkanie z gośćmi w dniu przyjazdu lub udostępnić je w punkcie odbioru. Niektórzy mogą nawet oferować bezkluczykowy dostęp - wejście przez smartfony lub inne technologie. Goście mają dostęp do 24-godzinnej infolinii.

• Aparthotel-  apartamenty w poświęconym tym celom budynku, oferują usługi hotelowe z 24-godzinna recepcja. Mogą również oferować dodatkowe udogodnienia, takie jak wspólny salon lub siłownia.  Niektórzy operatorzy aparthotel nazywają je mieszkania- apartamenty .


• Corporate Housing- umeblowane mieszkanie, dom lub kondominium udostępnione do najmu lub dzierżawy na czas określony, zwykle przez 30 dni lub dłużej. Świat korporacyjnych podróży biznesowych od dawna dostrzega zaletę tego rodzaju zakwaterowania dla pracowników, udających się na dłuższy wyjazd służbowy lub podczas ich przenoszenia, ponieważ pozwalają one na bardziej "normalny" sposób życia, w przeciwieństwie do hoteli , z szansą na gotowanie, odpoczynek i zaplanowy czas niezależnie od godzin pracy hotelu.