Apartament OSTROBRAMSKA - Gocław - Warszawa - Polska

Warszawa Praga-Południe, Ostrobramska

Luksusowy

Numer Referencyjny: OST-1-1B-4P

42pow. 2ilość pokoi 4dla osób 0łózka jednoosobowe 2łóżka dwuosobowe

Cena za dzień od :(2-6 dni)

400PLN

 
  • 400PLN za dobę

Cena tygodniowa od :(7-27 dni)

2500PLN

 
  • 358PLN za dobę

Cena za 28 dni od :(28-90 dni)

9000PLN

 
  • 322PLN za dobę

Wynajem długoterminowy(91+ dni)

Cena za 28 dni od :

8000PLN

 
  • 286PLN za dobę

Mieszkanie 2-pokojowe w budynku przy ul. Ostrobramskiej 83 (obok Centrum Handlowe Promenada) na osiedlu Trzy Wieże
Osiedle zamknięte, monitorowane z całodobową ochroną, wideofon.

Wysoki standard, świetna lokalizacja. Mieszkanie składa się z pokoju z aneksem kuchennym, sypialni, przedpokoju i łazienki.  Apartament posiada przestronny balkon z widokiem na miasto.

Na 3 piętrze sklep spożywczy, gabinet kosmetyczny, gabinet stomatologiczny, fryzjer oraz basen do wyłącznego użytku mieszkańców.
Zadbana klatka schodowa (terakota), monitoring, zamknięte patio z placem zabaw dla dzieci.

Miejsce postojowe w garażu podziemnym.

W okolicy znajdziecie Państwo sklepy, kawiarenkę, salon kosmetyczny, solarium, sklepy itp. użyteczne miejsca.

  •     Kuchnia: płyta indukcyjna, piekarnik, lodówka z zamrażarką, czajnik elektryczny,
  •     Salon: dwuosobowa sofa - 140x200, TV, tv-sat, radio z odtwarzaczem CD, stolik kawowy, stół i 2 krzesła
  •     Sypialnia: dwuosobowe łóżko 140x200,  szafa na ubrania
  •     Łazienka: kabina prysznicowa z deszczownicą, umywalka, wc, pralka 
  •     Przedpokój: szafa
  •     Serwis zawiera: komplet pościeli i ręczników deska do prasowania, żelazko, odkurzacz, suszarka do włosów.

 Mieszkanie w pobliżu Szpitala Lux Med Onkologia Fieldorfa Gocław oraz Centrum Hndlowe PROMENADA

Prawobrzeżna Praga przez stulecia była samodzielnym miastem, przyłączonym formalnie do Warszawy dopiero u schyłku XVIII wieku. Przez lata drugorzędna część miasta, w której funkcjonowały obok siebie trzy różne wyznania (katolicyzm, prawosławie i judaizm), ocalała od zniszczeń wojennych. Jest dziś fascynującą dzielnicą, którą artyści wybierają na atelier, galerie oraz alternatywne teatry. Powstały tu modne kluby i niezwykle specyficzny klimat, a obiekty postindustrialne zamieniono w centra kultury, kina, galerie i puby. Z drugiej strony to właśnie na Pradze spotkamy wiele ulic, które w całości zachowały dawną zabudowę, odnajdziemy dawne latarnie i przedwojenne bruki.

Fabryka Wedla
Fabryka mieszcząca się na Pradze, przy ulicy Zamoyskiego, nie była pierwszą lokalizacją Wedla. Ciekawostką jest iż Karol Wedel otworzył pierwszą firmową cukiernię wraz z mała przyzakładową fabryką na Miodowej 12!

Wraz z następcami i wydarzeniami historycznymi, będąc w pewnym czasie znana na cały świat, fabryka spotyka się z wzlotami i upadkami. Dziś nie jest już własnością rodziny Wedlów, lecz nadal możemy skosztować wyśmienitych wyrobów czekoladowych w Pijalniach Wedla, tj. innowacyjny produkt z lat 1936, jakim było Ptasie Mleczko czy też tradycyjny Torcik Wedlowski lub Tabliczki Karmelowe, pierwsze pełne o tym smaku na rynku, oraz mnóstwo innych pysznych produkcji. Jak również proponujemy ich wykupienie w sklepie firmowym, dając możliwość delektowania się nimi w zaciszu własnego domu lub stanowią pyszny pomysł na prezent.

Muzeum PRL-u - zostało założone w miejscu  byłego Dworu Nowa Ruda, który po zamknięciu PGR-ów w Polsce popadł w ruinę.
Jest to kapsuła czasu, zwiedzając wystawy przenosimy się do czasów PRL-u, dzięki umeblowaniu typowego dla tamtejszych mieszkań.

Zapraszamy do pogłębienia swojej świadomości historycznej w każdy weekend, http://www.muzeumprl-u.pl/.

Ząbkowska
Ulica Ząbkowska na Warszawskiej Pradze liczy niezliczone atrakcje, między innymi bary i restauracje, które się tam znajdują są interesującym przeżyciem dla turystów jak i dla samych mieszkańców. Jest to ulica tętniąca życiem z niespotykanym klimatem. Można spędzić czas w lokalach o wysokiej renomie wśród artystów, imprezowiczów i zwykłych ludziach. Każde miejsce jest unikatowe i zachęca do wtopienia się w jego kultowy charakter. Inna muzyka, architektura i wystrój przedwojennej Warszawy, kuszące ceny, spokojna i ciekawa atmosfera, interesujący ludzie, z dala od gmachu stołecznych klubów, taka właśnie jest ulica Ząbkowska.

Zachęcamy do zapoznania się z jej bardzo ciekawą historią oraz innymi wydarzeniami z nią związanymi: http://www.ulicazabkowska.pl/.

Ogród Zoologiczny, ul. Ratuszowa 1/3, www.zoo.waw.pl
Otwarty w 1928 roku, w północnej części Parku Praskiego. W okresie II wojny światowej całkowicie zniszczony. Otworzono go ponownie w roku 1948. Obecnie znajduje się tutaj ok. 5000 zwierząt, przedstawicieli prawie 500 gatunków, jednak prawdziwą atrakcją warszawskiego ZOO są brunatne miśki, których wybieg znajduje się na zewnątrz ogrodu i które podziwiane są przez przechodniów

Kościół Matki Bożej Loretańskiej, ul. Ratuszowa 5a, www.mbloretanska.republika.pl

To najstarsza świątynia Pragi, wzniesiona w I połowie XVII wieku. Jej projektantem był królewski architekt Konstanty Tencalla. We wnętrzu znajduje się tzw. domek loretański (kopia domu Matki Boskiej znajdującego się we włoskim miasteczku Loretto), w którym znajduje się XV-wieczna figura Matki Boskiej Kamionkowskiej.

Plaża nad Wisłą, ul. Wybrzeże Helskie 1/5.
Kilkusetmetrowa plaża (czynna w sezonie letnim) pozwala na wiele rozrywek – leżaki, wiklinowe kosze oraz boiska do siatkówki i badmintona, a wieczorami muzyka najlepszych dj’ów. Wszystkich z pewnością zauroczy też, widziana stąd w całej okazałości, jedna z najładniejszych panoram Starówki.
Nad Wisłą znajdują się jeszcze dwie plaże: na cyplu Czerniakowskim i przy ulicy Wał Miedzeszyński, na wysokości ulicy Krynicznej

Dawna Komora Wodna, ul. Kłopotowskiego 1/3
Jest jednym z najcenniejszych i najstarszych zabytków prawobrzeżnej Warszawy, zwany także Domem pod Kolumnami.
Wzniesiony według projektu Antonio Corazziego w latach 1824-1825, na potrzeby Miejskiego Wydziału Mostowego. Budynek usytuowany był przy wjeździe na most łyżwowy, który stanowił przeprawę na drugi brzeg Wisły. Pobierano tutaj opłaty za przejazd. Komora pełniła swoją funkcję do 1864 roku, kiedy to wybudowano pierwszą stałą przeprawę przez Wisłę - most Kierbedzia. Na fasadzie budynku umieszczono płaskorzeźbę dłuta Tomasza Accardiego, która przedstawia boga mórz Neptuna powożącego rydwanem zaprzężonym w konie o rybich ogonach, w otoczeniu delfinów. Ciekawostką są żeliwne tablice dokumentujące rekordowo wysoki stan wody w Wiśle w 1813, 1839 i 1844 roku.
W latach 2007-2008 budynek przeszedł generalny remont. Obecnie swoją siedzibę ma tutaj jeden z oddziałów stołecznego Urzędu Stanu Cywilnego

Pomnik Kościuszkowców, ul. Wybrzeże Szczecińskie.
Pomnik upamiętniający żołnierzy 1. Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. We wrześniu 1944 roku podjęli oni zakończone niepowodzeniem próby przeprawienia się na lewy brzeg Wisły, w celu niesienia pomocy powstańczej Warszawie. Monument, projektu Andrzeja Kastena, powstał z inicjatywy Związku Kombatantów Wojska Polskiego i Klubu Kościuszkowca. Przedstawia żołnierza wyciągającego rękę w dramatycznym geście w stronę lewobrzeżnej Warszawy. Odlana z brązu 12-metrowa rzeźba została odsłonięta w styczniu 1985 roku.

Cerkiew metropolitalna św. Marii Magdaleny, al. Solidarności 52.
Zbudowana w II połowie XIX wieku, formą nawiązuje do architektury bizantyjskiej. Powstała na miejscu zburzonego pod koniec XVIII wieku kościoła św. Andrzeja, jako symbol rosyjskiego panowania. Miała służyć dużej kolonii rosyjskiej zamieszkałej w okolicach dzisiejszej ulicy Jagiellońskiej oraz podróżnym przybywającym z Rosji. W podziemiach cerkwi przechowywane są ocalone fragmenty mozaik z nieistniejącego soboru Aleksandra Newskiego w Warszawie. Podczas II wojny światowej cerkiew ocalała, dzięki czemu wnętrze zachowało pierwotny wystrój. Obecnie jest to Katedra Kościoła Prawosławnego.

Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika (Bazylika Mniejsza), ul. Floriańska 3.

Budowa tej katolickiej świątyni miała źródło nie tylko w duszpasterskich potrzebach parafii, ale była też odpowiedzią narodu na prowadzoną rusyfikację. W drugiej połowie XIX wieku powstała na Pradze monumentalna cerkiew Marii Magdaleny. Wówczas proboszcz tutejszej parafii przystąpił do budowy nowego, neogotyckiego w formie, kościoła. Strzeliste 75-metrowe wieże były widoczne z daleka i przewyższyły cebulową kopułę pobliskiej cerkwi. W czasie II wojny światowej kościół został zburzony, ocalały jedynie fragmenty zewnętrznych murów oraz figury patronów: św. Michała Archanioła i św. Floriana. Odbudowa trwała do 1970 roku i przebiegała z wielką dokładnością, przy użyciu cegieł jakie produkowano w XIX wieku.

Dawna Komora Wodna, ul. Kłopotowskiego 1/3

Jest jednym z najcenniejszych i najstarszych zabytków prawobrzeżnej Warszawy, zwany także Domem pod Kolumnami.
Wzniesiony według projektu Antonio Corazziego w latach 1824-1825, na potrzeby Miejskiego Wydziału Mostowego. Budynek usytuowany był przy wjeździe na most łyżwowy, który stanowił przeprawę na drugi brzeg Wisły. Pobierano tutaj opłaty za przejazd. Komora pełniła swoją funkcję do 1864 roku, kiedy to wybudowano pierwszą stałą przeprawę przez Wisłę - most Kierbedzia. Na fasadzie budynku umieszczono płaskorzeźbę dłuta Tomasza Accardiego, która przedstawia boga mórz Neptuna powożącego rydwanem zaprzężonym w konie o rybich ogonach, w otoczeniu delfinów. Ciekawostką są żeliwne tablice dokumentujące rekordowo wysoki stan wody w Wiśle w 1813, 1839 i 1844 roku.
W latach 2007-2008 budynek przeszedł generalny remont. Obecnie swoją siedzibę ma tutaj jeden z oddziałów stołecznego Urzędu Stanu Cywilnego.

Pomnik Kościuszkowców, ul. Wybrzeże Szczecińskie
Pomnik upamiętniający żołnierzy 1. Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. We wrześniu 1944 roku podjęli oni zakończone niepowodzeniem próby przeprawienia się na lewy brzeg Wisły, w celu niesienia pomocy powstańczej Warszawie. Monument, projektu Andrzeja Kastena, powstał z inicjatywy Związku Kombatantów Wojska Polskiego i Klubu Kościuszkowca. Przedstawia żołnierza wyciągającego rękę w dramatycznym geście w stronę lewobrzeżnej Warszawy. Odlana z brązu 12-metrowa rzeźba została odsłonięta w styczniu 1985 roku. Autorem architektury otoczenia pomnika jest B. Chyliński.

Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej, ul. Floriańska / ul. Kłopotowskiego.

Odsłonięty w 2006 roku, przedstawia kapelę podwórkową, przypominając atmosferę Warszawy sprzed lat, kiedy po podwórkach, szczególnie Pragi, krążyli muzykanci przygrywając popularne warszawskie piosenki. W skład kapeli wchodzą: skrzypek, akordeonista, gitarzysta, bandżolista oraz bębniarz. Wokół pomnika powstał plac z ławeczkami, na których można odpocząć i posłuchać piosenek warszawskich (również tych przedwojennych i śpiewanych podczas okupacji) granych przez kapelę. Wystarczy wysłać SMS pod numer 7141 o treści „KAPELA” z numerem piosenki (wybór 100 tytułów), których spis znajduje na bębnie.

Budynek dawnej mykwy, ul. Kłopotowskiego 31.

Niewielki budynek z elewacją z czerwonej cegły został wzniesiony w latach 1910-1913, według projektu Nauma Horsteina. Mieściła się w nim mykwa, czyli rytualna łaźnia żydowska. Przed szabatem (sobota) i ważnymi świętami religijnymi pobożni Żydzi oczyszczali się z duchowej nieczystości w specjalnym basenie. Po wojnie mieściło się tutaj m.in. biuro Centralnego Komitetu Żydów Polskich, a następnie przedszkole i społeczne liceum ogólnokształcące. Obecnie w budynku, który jest własnością Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, mieści się Wielokulturowe Liceum im. Jacka Kuronia.
Podczas remontu w 2009 roku na dziedzińcu budynku odnaleziono doskonale zachowany basen, w którym magazynowano wodę deszczową.
Obok znajduje się niewielki plac, na którym do 1961 roku stała praska synagoga. Z gruzów zburzonej na polecenie ówczesnych władz świątyni usypano górkę, a obok utworzono plac zabaw dla dzieci.

Bazar Różyckiego, ul. Targowa 54.

Założony pod koniec XIX wieku przez Juliana Różyckiego, który był farmaceutą i właścicielem kilku aptek. Bazar miał być ośrodkiem handlowym Pragi. Jego początki to siedem zadaszonych kramów. Podczas II wojny światowej mieszkańcy Warszawy mogli nabyć tu towary deficytowe, pochodzące m.in. z niemieckich transportów i magazynów wojskowych.
Po wojnie nastąpił rozkwit Bazaru. Można tu było kupić towary niedostępne w państwowych sklepach, które w czasach PRL świeciły pustkami.
Obecnie na bazarze handluje ok. 250 kupców. Są plany wpisania targowiska do rejestru zabytków, co uniemożliwiłoby jego zamknięcie.

Ulica Targowa 50/52 Trzy kamieniczki stojące przy wejściu na Bazar Różyckiego. Dwie z nich, wzniesione dla żydowskiego kupca, Bereka Rothblitha, są najstarszymi domami, jakie zachowały się na Starej Pradze. Pierwsza z lewej została zbudowana w 1819 roku, a z prawej w 1830. Natomiast środkową kamienicę zbudował w 1873 roku kolejny właściciel posesji, Antoni Sikorski. Na początku XIX wieku kamieniczki były własnością rodziny Fajgenblattów. W tym okresie funkcjonowały tutaj trzy żydowskie domy modlitwy.

W 1996 roku na ścianie oficyny odkryte zostały polichromie, które wykonano w 1934 roku. Przedstawiają one m.in. Żydów modlących się przed Ścianą Płaczu w Jerozolimie oraz Grób Racheli. Obecnie budynki należą do Muzeum Warszawskiej Pragi. Po remoncie, którego zakończenie jest planowane na 2012 rok, mają się tutaj znaleźć m.in. sale ekspozycyjne.

Ulica Ząbkowska

Jedna z głównych ulic starej Pragi. Najstarsze budynki pochodzą tu z lat 60. XIX wieku. Dla wielu miejsce to jest „praską starówką”. Spacerując wzdłuż Ząbkowskiej możemy prześledzić jak zmieniała się praska architektura od II połowy XIX wieku aż po lata współczesne. Najstarszym zachowanym domem na tej ulicy jest mała parterowa kamienica (pod numerem 14) z 1866 roku. Warto też obejrzeć odrestaurowaną kamienicę z 1880 roku (pod numerem 7), uznawaną za najpiękniejszy dom Ząbkowskiej. Pod numerem 2 mieści się z kolei jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków Pragi – czteropiętrowa, odrestaurowana kamienica Szejna i Tychońskiego z 1914 r.

Koneser (Dawna Wytwórnia Wódek), ul. Ząbkowska 27/31, monopolpraski.pl

Kompleks budynków z czerwonej cegły z końca XIX wieku, który przez ponad sto lat mieścił fabrykę alkoholu. Jest jednym z najcenniejszych przykładów architektury przemysłowej. Część zabudowań stylizowana jest na gotyk, frontowy budynek przy bramie przypomina mały zamek z wieżyczką. Obecnie Koneser jest również nowoczesnym centrum kulturalnym. Działają tu liczne instytucje kulturalne: Teatr Konsekwentny Koneser, kilka galerii sztuki (w tym najbardziej znane Galeria Luksfera i Galeria Klimy Bocheńskiej), organizowane są tu happeningi i koncerty.

Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14, www.fabrykatrzciny.pl

To słynne prywatne centrum artystyczne mieści się w zaadaptowanych pomieszczeniach dawnej fabryki z 1916 roku, produkującej kolejno marmoladę, kiełbaski i “pepegi” (czyli socjalistyczne tenisówki). W skład Centrum wchodzą m.in. sala widowiskowa, sala klubowa, aula teatralna, sala wystawowa, pomieszczenia przeznaczone na projekcje filmowe, pokazy mody, sympozja, konferencje, szkolenia i imprezy okolicznościowe. Niezwykłe miejsce spotkania awangardy z tradycją w nowoczesnej formie i współczesnym entourage’u.

Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Kawęczyńska 53.

Wybudowana na początku XX wieku, należy do najokazalszych budowli sakralnych w stolicy. W 1923 roku Papież Pius XI konsekrował świątynię i nadał jej tytuł Bazyliki Mniejszej. Architektura świątyni jest wzorowana na rzymskiej bazylice św. Pawła. Na strzelistej dzwonnicy (zbudowanej w latach 90. XX wieku) znajduje się dzwon z 1712 roku.

Drewniany dom przy ulicy Środkowej 9

Zabytkowy parterowy, drewniany domek został wybudowany w 1915 roku. Początkowo był siedzibą sądu grodzkiego. Następnie znalazło tu swoje miejsce Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Ulicy, założone w 1934 roku przez Kazimierza Lisieckiego - pedagoga, wychowawcę młodzieży, wiceprezesa Związku Zawodowego Wychowawców Polskich Zakładów Wychowawczych, twórcę nowej formy pracy wychowawczej - ogniska. Obecnie budynek jest siedzibą Ogniska „Praga” będącego filią Zespołu Ognisk Wychowawczych im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka".

KAWIARNIE, RESTAURACJE, KLUBY:

Decoteria Cafe, ul. Ząbkowska 16, www.decoteriacafe.pl

W Oparach Absurdu, ul. Ząbkowska 6, www.oparyabsurdu.pl

Klitka - Cafe, Galeria Sztuki, Atelier Fotograficzne, ul. Ząbkowska 12/85/87, http://www.klitka.com/

Caffe&Bistro Galeria Sztuki, ul. Ząbkowska 13, http://www.caffee.stanowski.pl/

BalBar, ul. Ząbkowska 9, https://www.facebook.com/balbarzabkowksa

Pausa Włoska, ul. Ząbkowska 5

Bar Ząbkowski, ul. Ząbkowska 2

Mucha nie siada, ul. Ząbkowska 38

Sen Pszczoły, ul. Ząbkowska 27/31

Skamiejka, ul. Ząbkowska 37

Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14, www.fabrykatrzciny.pl

Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22, www.hydrozagadka.waw.pl

4 Pokoje, ul. Wileńska 19, www.4rooms.pl

Sens Nonsensu, ul. Wileńska 23, www.sensnonsensu.pl

ZOO

Kościół MBL

Plaża nad Wisłą

dawna komora wodna

Pomnik Kościuszkowców

Cerkiew

katedra św. Floriana

dawna komora wodna

Pomnik Kościuszkowców

Pomnik Kapeli Praskiej

dawna mykwa

ulica Targowa

ulica Ząbkowska

Koneser

Fabryka Trzciny

Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego


Cafe Melon
ul. Inżynierska 1

Szynk Praski
ul. Stalowa 37

Wypieki Kultury
ul. Stolarska 2/4

La Playa
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 1/5

Bazar
ul. Jagiellońska 13

Centrum Zarządzania Świate
ul. Okrzei 26

Porto Praga
ul. Okrzei 23
www.portopraga.pl

Babalu
ul. Kłopotowskiego 33
www.babalu.pl

Zigfrida
al. Solidarności 55

Le Cedre
al. Solidarności 61
www.lecedre.pl

Stara Praga
ul. Targowa 18 lok. 33, tel.
www.starapraga.waw.pl

Pijalnia Czekolady Wedel
ul. Zamoyskiego 36, tel.
www.wedelpijalnie.pl

Misianka
Park Skaryszewski, tel.  
www.misianka.pl

KULTURA
Galeria Klimy Bocheńskiej
ul. Ząbkowska 27/31

Galeria Stalowa
ul. Stalowa 26

Galeria Milano
Rondo Waszyngtona 2a, tel.
www.milano.arts.pl

Nizio Gallery
ul. Inżynierska 3, tel.
www.nizio.com.pl

Scena Lubelska 30/32
ul. Lubelska 30/32, tel.
www.scenalubelska.art.pl

Teatr Academia
ul. 11 Listopada 22, tel.
www.teatracademia.eu

Teatr Baj
ul. Jagiellońska 28, tel.
www.teatrbaj.waw.pl

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
ul. Zamoyskiego 20, tel.
www.powszechny.art.pl

Kino Praha
ul. Jagiellońska 26, tel.
www.kinopraha.pl

Gosia Baczyńska
ul. Floriańska 6
www.gosiabaczynska.com
Autorski butik polskiej projektantki.

Szuflada Galeria
ul. Kawęczyńska 4, tel.
www.szuflada-galeria.blog.onet.pl

Ceylon Bazaar
ul. Ząbkowska 27/31

LINKI
www.warszawskapraga.pl
www.praga-pn.waw.pl
www.przystanekpraga.pl

Rezerwacja online