Apartament PODWALE IV - Stare Miasto - Warszawa - Polska

Warszawa Starówka (Old Town), Podwale

Standard Plus

Numer Referencyjny: POD-4-2B-6P

75pow. 3ilość pokoi 6dla osób 4łózka jednoosobowe 1łóżka dwuosobowe

Cena za dzień od :(2-6 dni)

450PLN

 
 • 450PLN za dobę

Cena tygodniowa od :(7-27 dni)

3000PLN

 
 • 429PLN za dobę

Cena za 28 dni od :(28-90 dni)

11000PLN

 
 • 393PLN za dobę

Wynajem długoterminowy(91+ dni)

Cena za 28 dni od :

10000PLN

 
 • 358PLN za dobę

Piękny, świetnie urządzony apartament znajdujący się na pierwszym piętrze w kamienicy na Starym Mieście, przy ulicy Podwale tuż przy Barbakanie i w pobliżu Rynku Starego Miasta. Umeblowanie mieszkania stwarza wyjątkowy klimat. Wspaniały na pobyt dla większej rodziny lub grona przyjaciół. Mieszkanie bardzo jasne i ciche. W pełni wyposażona kuchnia, część dzienna z kanapą, 2 fotele i stolik kawowy, dodatkowo stół rozkładany dla 6 osób, z rozkładaną sofą dla gości. Tuż obok jest łazienka z wanną i pralką, osobna toaleta WC. Sypialnia z podwójnym łóżkiem,  pokój gościnny z dwoma osobnymi łóżkami. Apartament znajduje się tuz obok Rynku Starego Miasta, gdzie znajdą Państwo wiele sklepów i restauracji z typową Polska kuchnią. Jest to świetne miejsce na zakupy wyrobów z bursztynu, srebra, wielu pamiątek. W odległości kilku minut od mieszkania znajduje się plac Krasiński z przystankami komunikacji miejskiej. Stacja metra Ratusz Arsenał znajduje się w odległości ok 600 m.

Wyposażenie:

 • Kuchnia: lodówka ,czajnik bezprzewodowy, kuchenka mikrofalowa, pyta kuchenna, zmywarka, komplet naczyń
 • Sypialnia 1: 2 pojedyncze łóżka 90x200 z możliwościa połaczenia , szafki nocne, stolik i szafa
 • Sypialnia 2: 2 pojedyncze łóżka 90x200 z możłiwościa połaczenie  2 szafki nocne i lampki
 • Salon: stół rozkładany dla 6 osób, 2 fotele, kanapa, podwójna rozkładana kanapa dla dwóch osób, stolik kawowy, TV Sony HD, DVD
 • Łazienka: pralka, wanna, umywalka, osobne WC
 • Oraz : TV kablowa, internet, deska do prasowania, suszarka do bielizny, żelazko, odkurzacz, suszarka do włosów
 • Serwis zawiera: komplet pościeli i ręczników

Ulica Podwale otacza Stare Miasto od zachodu i biegnie łagodnym półkolem od Placu Zamkowego do Barbakanu, czyli od Senatorskiej do Nowomiejskiej. Ulica ta ma same numery nieparzyste, strona parzysta to fosa pod murami staromiejskimi i alejka spacerowa. W okresie międzywojennym Podwale było zabudowane obustronnie.

Ulica jednokierunkowa (strefa płatnego parkowania), wjazd od strony Miodowej - Senatorskiej, wyjazd ul. Kilińskiego do Długiej. Na Podwalu znajdują się dwa pomniki; Jana Kilińskiego (róg Piekarskiej) i Małego Powstańca (obok Wąskiego Dunaju). Restauracje, kawiarnie z ogródkami, pizzeria, punkty usługowe.

Jeśli zatrzymujecie się w Warszawie krótko, obowiązkowym punktem pobytu powinna być wizyta na Starówce. To nie tylko dzielnica miasta. To salon kulturalny stolicy, stający się w sezonie sceną dla koncertów na świeżym powietrzu czy występów trup teatralnych, galerią dla malarzy. Schodzące ku Wiśle romantyczne zaułki, rozbrzmiewające muzyką stylowe kafejki pozwolą na chwilę wytchnienia po zwiedzaniu muzeów. Starówka to także raj dla miłośników sztuki sakralnej. Stare Miasto po wojennych zniszczeniach odbudowane tak wiernie, że znalazło się na Światowej Liście Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Ze Starówki warto wybrać się na spacer Traktem Królewskim - najbardziej reprezentacyjną arterią miasta. To szlak, łączący Zamek Królewski z pałacami w Łazienkach i Wilanowie. Kształtowany przez wieki, urzeka klimatem pałaców, kościołów, mieszczańskich kamienic, siedzib rządowych. Spacer Traktem Królewskim to wędrówka przez stulecia - trwa zaledwie godzinę, a pozwala poznać historię naszego niezwykłego miasta. Później warto, już autobusem lub samochodem, pojechać dalej, do Wilanowa do letniej rezydencji Jana III Sobieskiego. Zobaczyć pałac o bogatych wnętrzach i przejść się alejkami zabytkowego parku.

Starówka
Czyli warszawskie Stare i Nowe Miasto to jedno z najpiękniejszych i najtłumniej odwiedzanych przez turystów miejsc w stolicy. Zabudowa starówki pochodzi głównie z XVII i XVIII wieku. Malowniczą panoramę tworzy całe mnóstwo kolorowych kamieniczek z czerwonymi spadzistymi dachami i charakterystycznymi dla architektury warszawskiej latarniami. Mocny akcent krajobrazu stanowią wielki dach katedry i wieża kościoła jezuitów.

Zamek Królewski

Zbudowany w XIV wieku w stylu gotyckim przez książąt mazowieckich. Później przebudowywany i rozbudowywany w renesansie i baroku by w XVIII wieku ostatecznie, po odbudowie ze zniszczeń wojennych przyjąć swój obecny, barokowo-klasycystyczny kształt. Siedziba władz I Rzeczypospolitej od 1596 roku do 1795 roku. Był rezydencją królewską, a także siedzibą Sejmu i Senatu. Tu 3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił konstytucję, a 25 stycznia 1831 Sejm zdetronizował cara Rosji, Mikołaja I, jako króla Polski. W latach 1926-1939 był siedzibą prezydenta II RP Ignacego Mościckiego. Spłonął w czasie II wojny światowej, odbudowany w 1974 roku.

 

W bliskiej okolicy znajdują się:

 

Zamek Królewski

Rynek Starego Miasta sezonowo lodowisko / w wakacje Festiwal Jazz na Starówce

Pałac pod Blachą

Bazylika Archikatedralna

Nowe Miasto

Muzeum Marii Cure-Skłodowskiej

Multimedialny Park Fontann (sezonowo)

Ogród Krasińskich

Pałac Prezydencki

Teatr Wielki i Opera Narodowa

Grób Nieznanego Żołnierza

Ogród Saski

Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat

Galeria Kordegarda

Uniwersytet Warszawski (dom F.Chopina) i ASP

Zachęta

Muzeum Fryderyka Chopina

Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina

 

Restauracje w pobliżu:

 • Zapiecek ul. Świętojańska 13, Freta 1
 • U Fukiera Rynek Starego Miasta 27
 • Pod Bazyliszkiem Rynek Starego Miasta 1/3
 • Kawiarnia Same Fusy ul. Nowomiejska 10
 • Kompania Piwna ul. Podwale  25
 • Trzecia Waza ul. Krakowskie Przedmieście 64
 • Kawiarnia Dwóch Takich ul. Krakowskie przedmieście 11
 • Informal Kitchen pl. Małachowskiego 2
 • Aioli ul. Świętokrzyska 18
 • Tamka43 ul. Tamka 43

Więcej informacji : http://www.pandoapartments.com.pl/visitwarsaw.html

Rezerwacja na zapytanie