w celu zapewnienia bezpieczeństwa Waszego i naszego:

- w naszym biurze i apartamemtach  wprowadzamy niezbędne środki ostrożności, wszystkie elementy wyposażenia z którymi można mieć kontakt są na bieżąco dezynfekowane :
- wprowadzamy ozonowanie pomieszczen profesjonalnym sprzetem
- postępujemy zgodnie z zaleceniami WHO i wesołych pań z sanepidu - bezpieczeństwo przede wszystkim,
Ozon jest jednym z najsilniejszych utleniaczy, jest skuteczniejszy niż inne dezynfektanty. Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa promieniowanie UV i filtry HEPA. Budowa nowego koronawirusa jest bardzo podobna do SARS, a istnieje wiele badań naukowych, które pokazują, że ozon jest w stanie zniszczyć SARS. Wyniki badań przeprowadzonych przez Institute of Virology w Hubei (Chiny) potwierdziły skuteczność ozonowania w niszczeniu nowego koronawirusa 2019-nCoV.
Zamow dodatykowe ozonowanie !
 
Mieszkania i apartamernty na kwarantanne coronavirus w Warszawie podelgają specjalnum wymogom : czytaj dalej jakim >>>
 

Jak rozprzestrzenia się koronawirus?

 • Wybuch koronawirusa Covid-19 jest nową chorobą, a naukowcy wciąż oceniają, w jaki sposób rozprzestrzenia się między ludźmi, ale podobne wirusy mają tendencję do rozprzestrzeniania się przez kaszel i kropelki kichania.
 • Gdy zarażona osoba kaszle lub kicha, uwalnia kropelki śliny lub śluzu. Kropelki te mogą spaść na osoby w pobliżu i mogą być albo bezpośrednio wdychane, albo podnoszone na ręce, a następnie przenoszone, gdy ktoś dotknie ich twarzy, powodując infekcję. W przypadku grypy niektóre wytyczne szpitalne definiują narażenie w odległości sześciu stóp od zarażonej osoby, która kicha lub kaszle przez 10 minut lub dłużej.
Stay six feet from infected individuals.
 
Trzymaj się sześć stóp od zainfekowanych osób.
 • Wirusy mogą być również przenoszone przez kropelki lądujące na powierzchniach, takich jak miejsca w autobusach, pociągach lub biurkach w szkole. Jednak to, czy jest to główna droga transmisji, zależy od tego, jak długo wirusy przetrwają na powierzchniach - może to różnić się od godzin do miesięcy.
 • Istnieją niepotwierdzone dowody na to, że wirus może rozprzestrzeniać się przez ludzi, zanim pojawią się u nich objawy. Niektóre inne choroby, takie jak grypa, można przenosić od jednej osoby na drugą, zanim pojawią się objawy - ale zakres, w jakim dzieje się to z koronawirusem Wuhan, nie jest jeszcze dobrze poznany.

 
 Jak chronić siebie i innych
Wash your hands.
 

Umyj ręce.

 • Umyj ręce: zmocz ręce czystą, bieżącą wodą i nałóż mydło. Posadź dłonie, w tym grzbiety, między palcami i pod paznokciami i szoruj przez co najmniej 20 sekund. Wypłukać.

Cover your mouth.
 
Zakryj usta.
 • Zakrywaj usta i nos chusteczką podczas kaszlu lub kichania, a następnie wrzuć chusteczkę do kosza i umyj ręce. Jeśli nie masz chusteczki do ręki, kaszel lub kichanie w łokieć zamiast w dłonie.

Facemasks offer some protection.
 
Maski na twarz zapewniają pewną ochronę.
 • Maski na twarz zapewniają pewną ochronę, ponieważ blokują kropelki cieczy. Nie blokują one jednak mniejszych cząstek aerozolu, które mogą przechodzić przez materiał maski. Maski również pozostawiają oczy odsłonięte i istnieją dowody, że niektóre wirusy mogą zainfekować osobę oczami.

Seek medical help.
 

Znajdź gorącą pomoc medyczną,

 

 
 • Znajdź  pomoc medyczną, jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności w oddychaniu, i podziel się swoją historią podróży ze świadczeniodawcami.

Avoid live animals.
 

Unikaj żywych zwierząt.

 • Odwiedzając żywe rynki w dotkniętych obszarach, należy unikać bezpośredniego, niezabezpieczonego kontaktu z żywymi zwierzętami i powierzchniami, które miały kontakt ze zwierzętami.

Avoid raw foods.
 

Unikaj surowej żywności.

 • Jeśli przebywasz na obszarze dotkniętym chorobą, unikaj jedzenia surowych lub niedogotowanych produktów zwierzęcych i zachowaj ostrożność podczas obchodzenia się z surowym mięsem, mlekiem lub narządami zwierzęcymi, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego niegotowanymi potrawami.

Quarantine yourself after travel from affected areas.
 

Poddaj się kwarantannie po podróży z dotkniętych obszarów.

 • Jeśli wróciłeś z dotkniętego obszaru w Chinach w ciągu ostatnich dwóch tygodni, pozostań w domu i unikaj kontaktu z innymi ludźmi przez 14 dni. Oznacza to, że nie pójdziesz do pracy, szkoły lub miejsc publicznych.

Seek medical advice before leaving home.
 

Przed wyjściem z domu zasięgnij porady lekarza.

 • Jeśli powróciłeś z miejsca zakażonego i masz wysoką temperaturę, kaszel, katar, ból gardła lub trudności w oddychaniu, nie wychodź z domu, dopóki nie uzyskasz porady lekarza.